Kvalitet er ikke et nyt begreb for Process Engineering A/S, og som en naturlig forlængelse af vores daglige arbejde med vores kunder har vi gennemført en certificering af vores kvalitetsstyring. Vi er nu ISO 9001 certificeret.
Implementering af ISO 9001 er udført samarbejde med ekstern rådgiver Manator og selve certificeringen er udført af Bureau Veritas.
Certificeringen er en del af vores langsigtede strategi om at løfte større projekter og være en pålidelig samarbejdspartner med en naturlig og integreret systematisk tilgang til at sikre kvaliteten i de opgaver, som vi er en del af.
Vi oplever, at vores kunder efterspørger en certificering og finder en tryghed i, at en anerkendt tredjepart virksomhed som Bureau Veritas har certificeret systemet. Vores kunder kan dermed have tillid til vores måde at håndtere projekter på, fordi vi anvender et kvalitetsstyringssystem, som overholder kravene i en internationalt kvalitetsledelsesstandard.
Kontakt mig for mere information